Fakty i mity dotyczące skupów złomu
Na temat skupów złomu krąży wiele mitów, więc warto sprawdzić, jak funkcjonują firmy, by nie wierzyć we wszelkiego rodzaju plotki.
Na temat skupów złomu krąży wiele mitów, więc warto sprawdzić, jak funkcjonują firmy, by nie wierzyć we wszelkiego rodzaju plotki.
W niektórych sytuacjach złomowanie auta jest jedynym dobrym rozwiązaniem. Czasem jego naprawa jest nieopłacalna, a uszkodzenia zbyt duże, a innym razem jest po prostu stare i jego warto bardzo niska. Jeśli decydujemy się oddać samochód do złomowania, to musimy pamiętać o kilku ważnych elementach. Jednym z nich jest wyrejestrowanie auta.
Plastik, chociaż bez wątpienia użyteczny, jest sporych rozmiarów problemem związanym z odpadami, jakie generujemy. Prawdę mówiąc, o szkodliwości wyrzucanych plastików powiedziano już niemal wszystko, niemniej warto cały czas ten temat przypominać, chociażby z tego względu, żeby wiedzieć, jak postępować z takimi odpadami. Właśnie z dlatego chcemy dziś podpowiedzieć co robić z niepotrzebnym plastikiem, czyli jak dbać o środowisko, a przy okazji nie wyrzucać pieniędzy do śmieci!
Jeśli twoje auto, w wyniki stłuczki lub poważnego wypadku, uległo uszkodzeniom i zostało zdekompletowane, w efekcie czego nie nadaje się do dalszej eksploatacji, najlepszym rozwiązaniem będzie oddanie go na złom. Na złom kwalifikują się również pojazdy, których dalsza eksploatacja jest nieopłacalna lub niemożliwa z powodu złego stanu technicznego samochodu. Sprawdź, jak działa nasz skup złomu oraz w jakich wyjątkowych sytuacjach auto złom może odmówić przyjęcia pojazdu.
Za porzucenie wraku samochodu w niedozwolonym miejscu grożą poważne konsekwencje prawne i wysokie pieniężne kary. Sprawdź, co może spotkać osobę, która w ten sposób chce się pozbyć niesprawnego auta oraz jaka jest korzystna alternatywa dla porzucenia wraku pojazdu.
Recykling to pojęcie, o którym słyszał chyba każdy. Najczęściej łączony jest z odpadami, które powstają w ramach gospodarstwa domowego i które można segregować, a następnie przetwarzać. Bardzo ważną dziedziną jest jednak także recykling niesprawnych pojazdów. Jak przebiega taki proces? Jakie materiały mają szczególne znaczenie? Sprawdź nasz artykuł, w którym odpowiadamy na powyższe pytania. Czytając go, dowiesz się także, jak możesz być bardziej eko, jednocześnie poprawiając stan portfela.
W każdym gospodarstwie domowym znajdzie się wiele urządzeń i przedmiotów, które od dawna nie są używane, ale nie wiadomo gdzie je wyrzucić. Koniec końców zalegają one przez kolejne lata w garażach, piwnicach czy pomieszczeniach gospodarczych, gdzie zamiast tego można by było oddać je do skupu.
Poważne uszkodzenia, wiele lat jeżdżenia, przebieg tysięcy kilometrów – te i inne czynniki decydują często o tym, że kasacja samochodu jest jedynym rozwiązaniem. W jaki sposób jednak można ją przeprowadzić? Jakich formalności należy i powinno się dopełnić?
Kupowanie części zamiennych do auta pochodzących z demontażu jest bardzo opłacalne od strony finansowej. Niekiedy można dzięki temu zaoszczędzić nawet do kilkudziesięciu procent ceny danej części. Mając na względzie charakterystykę tego rodzaju zakupów, trzeba jednak brać pod uwagę ewentualne problemy. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, gdyż proces reklamacji w takich przypadkach jest przeważnie niemożliwy.
Chyba niejeden właściciel samochodu doczekał momentu, gdy musiał spojrzeć prawdzie w oczy i przyznać, że pora rozstać się z ukochanym autem. Należy to uczynić w sposób zgodny z prawem. Jednym ze sposobów jest oddanie pojazdu na złom. Jeśli nie wiemy, jakie wiążą się z ta decyzją korzyści, to warto przeczytać poniższy tekst.
Ceny niektórych nowych części samochodowych potrafią przyprawić o ból głowy. Na szczęście wiele podzespołów z aut uszkodzonych, powypadkowych, wyeksploatowanych bądź w inny sposób wycofanych z ruchu, nadaje się do powtórnego użycia. Co warto wiedzieć o używanych częściach samochodowych? Zapraszamy do artykułu.
Samochody wyeksploatowane, rozbite, zaniedbane, które niepotrzebnie zajmują miejsce, muszą posiadać ważne OC. Jeśli nie możemy znaleźć kupca na taki pojazd, pozostaje nam złomowanie. Kiedy oddać samochód do kasacji i się do tego przygotować? O tym w poniższym artykule.
Dzięki procesowi kasacji pojazdów, nie nadających się do dalszego użytkowania, można odzyskać wiele części, które mogą z powodzeniem służyć w innych pojazdach, a także szereg metali, tworzyw sztucznych, tkanin i innych materiałów, które można poddać recyklingowi. Przedstawiamy jak, krok po kroku, przebiega kasacja pojazdu.
Kasacją pojazdów zajmują się Stacje Demontażu Pojazdów działające na podstawie upoważnienia wydanego przez wojewodę. Mają one uprawnienia do prowadzenia tego rodzaju działalności, co pozwala na wystawianie zaświadczeń o demontażu, niezbędnych do wyrejestrowania auta. Proces legalnej kasacji auta wykonywany jest zgodnie z obowiązującymi przepisami, które regulują, w jaki sposób postępować z danymi materiałami.
Samochód składa się z bardzo wielu elementów, które nawet po kasacji, nadają się do dalszego użytku. Czy jednak każdą część ze złomowanego pojazdu można wykorzystać ponownie?